Unterkunft:
+420 736 684 286
Restauraunt:
+420 737 560 660

Tipps für Ausflüge

Zámek Velké Losiny

Na místě dnešního zámku stávala původně gotická vodní tvrz. V roce 1496 se losinské panství dostalo do držení pánů ze Žerotína, s nimiž zůstalo spojeno víc než tři století. Vysoká zadluženost pak vedla k prodeji statku Lichtenštejnům, v jejichž rodu zámek zůstal až do roku 1945.
Malá vodní tvrz nemohla vyhovovat vysokým nárokům jednoho z nejbohatších moravských rodů, a proto ji po roku 1531 začal Jan ml. ze Žerotína přestavovat v honosný renesanční zámek. Objekt má půdorys písmene U a na dvorní straně trojpodlažní arkády. Celku dominuje šestipodlažní věž už roku 1590 opatřena bicími hodinami. Areál obklopovala obranná zeď s vodním příkopem, k níž zevnitř přiléhaly hospodářské budovy. Jan Jáchym ze Žerotína sídlo rozšířil o dvoupodlažní barokní křídla rovněž s arkádami, jako protějšek renesanční části objektu. Ve starém traktu byla zřízena zámecká kaple, jejíž nástropní fresku vytvořil významný malíř moravského baroka Jan Kryštof Handke.
Zámek je také spojen s tragickou historií tzv. duchovního moru, tj. čarodějnickými inkvizičními procesy, jejich tribunál zasedal v letech 1678 – 1692 v tzv. soudním sále a odtud poslal svých 56 obětí na hranici.
Mobiliář zámku představuje jedinečný soubor vzácných uměleckých předmětů z původních žerotínských sbírek. Objekt sám je jednou z nejlépe zachovaných renesančních staveb na Moravě, podobně jako jeho interiér. Cenné vybavení doplňují nádherná kamna z barevně glazovaných reliéfních kachlů z let 1587 – 1589. Jde patrně o nejstarší dochovaná kamna u nás a zcela jistě na Moravě.

web: https://www.zamek-losiny.cz/cs 

Mehr Tipps anzeigen >

Warum Penzion Tramky wählen?

schöne Umgebung
schöne Umgebung
komfortable Betten
komfortable Betten
gratis WiFi
gratis WiFi
italienische Pizza
italienische Pizza
Außensitzplatz
Außensitzplatz
Spielplatz
Spielplatz
große Lounge
große Lounge
Fahrräder
Fahrräder
Nichtraucher Pension
Nichtraucher Pension

Hochzeiten und Feiern in der Pension Trámky

Es ist ein Saal mit einer Kapazität von 100 Sitzplätzen und einer Lounge und Stepan geeignet für kleinere Familientreffen, mit einer Kapazität von 30 Plätzen. Wir bieten Hochzeitsservice.

mehr Information
Penzion Trámky ve Vikýřovicích hodnocení

Diese Website verwendet Cookies für Ihr besseres Surfen im Internet. Indem Sie auf der Website bleiben, stimmen Sie deren Verwendung zu. Erfahren Sie hier mehr.